Bugun...ERÜ Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı
Tarih: 30-11--0001 00:00:00 Güncelleme: 03-02-2018 15:21:18 + -


Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi tarafından okul-sektör işbirliği çerçevesinde düzenlenen "4. İstihdam ve Kariyer Günleri" etkinliği başladı.

facebook-paylas
Tarih: 30-11--0001 00:00

ERÜ Turizm Fakültesi’nde 4. İstihdam ve Kariyer Günleri Başladı

Turizm Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) Başkanı Ali Koray Özandaç, turizm işletmecilerinin yanı sıra çok sıra akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç, "KAYTİD olarak turizm işletmelerimizle ve Turizm Fakültesi ile birlikte turizm sektörüne değer katmaya çalışıyoruz. Turizm sektörünü ve öğrencileri bir araya getiren ve bize verdikleri desteklerden dolayı Erciyes Üniversitesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş da konuşmasında, "Turizm sektörü için öğrencilerle turizmcilerin bir araya gelmesi çok önemli. Öğrencilerin sektörle tanışması, onların ilerde yaşayacakları sorunların önlenmesini sağlamaktadır. Bu etkinliği çok önemsiyor ve Turizm Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'ya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İş ve Meslek Danışmanı Ömer Çanga'nın İŞKUR işbaşı eğitim programı hakkında öğrencilere bilgiler vermesinin ardından son konuşmacı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, "Her yıl kariyer istihdam günleri düzenliyoruz. Turizm işletmecilerini bir araya getiriyoruz. İşletmelerin öğrencilerimize hem staj, hem de iş gücü açısından bir potansiyel oluşturacağını düşünüyoruz. Bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin bilgi ve deneyimlerini artırmasında önem teşkil ediyor" şeklinde konuştu.

Panelde turizm işletmesi müdürleri kendi işletmeleri hakkında bilgiler vererek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

4. İstihdam ve Kariyer Günleri'nin ilk günkü etkinliği stantların gezilmesi ile son buldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI