Bugun...Girne Amerikan Üniversitesi nden Turizme Destek
Tarih: 30-11--0001 00:00:00 Güncelleme: 03-02-2018 15:39:21 + -


Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Genel Sekreteri ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, üniversite olarak turizme de destek verdiklerini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 30-11--0001 00:00

Girne Amerikan Üniversitesi nden Turizme Destek

GAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Sualp Davut, katıldığı bir TV programında, GAÜ'nün tüm dünyada tanınırlığa sahip gözde bir üniversite olduğunu belirterek, sadece eğitim veren bir kurum olmadıklarını bunun yanında birçok sosyal işlere imza atan ve halkın gelişmesine yönelik çalışmalar yapan bir kurum olduklarını söyledi. Davut, Lapta bölgesinde bulunan Chetau Lambousa otelinin ilk Türk oteli olduğunu ve devraldıklarında terk edilmiş durumda olduğunu belirterek, burayı yeniden daha ihtişamlı bir şekilde ülkenin turizmine kazandırdıklarını ve o tarihin yok olmamasını sağladıklarını ifade etti.

Davut açıklamasının devamında, "Oraya gidenler bize teşekkür ediyorlar. Biz bunu hem üniversite Le Chateau Lambousa Hotel bizim için misafirlerimizi ağırladığımız prestijli bir konaklama alanı iken, aynı zamanda turizm bölümü öğrencilerimizin de eğitim alanı olarak kullanıyoruz. Ayrıca, KKTC turizmine de büyük katkı koyan bir tesis görevi görüyor. Bu tesis doğrudan Kıbrıs'da her zaman ilgi gören "Especial Interest Tourism" dediğimiz belli noktalara odaklanan; kumar ve deniz turizminden ayrılan, 365 güne tekabül eden bir turizm şeklinin uygulandığı bir otel. Orada öğrenciler turistlerle iletişim kurarlarken, aynı zamanda da ülkelerine geri dönerken bizden öğrendikleri tecrübeyi paylaşıyorlar" dedi


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YUKARI